Хто платитиме за капітальний ремонт багатоквартирних будинків?

Сфера житлово-комунального господарства є болючою і водно­час найцікавішою для багатьох людей, адже її проблеми торка­ються чи не кожного. Тому про найважливіші завдання у цій галузі, над вирішенням яких працює Хмельницька влада, в понеділок у міській раді розповів начальник управління ЖКГ Василь Новачок.

За його словами, після уточ­нення бюджету на липневій сесії міської ради найбільше додаткових коштів отримає сфера житлово-ко­мунального господарства. А саме — понад 102 мільйони гривень. Ле­вова частка цих коштів піде на капі­тальний та поточний ремонти доріг і прибудинкових територій, а також на інші інфраструктурні проекти, з цим пов’язані. Під час ремонтів доріг ко­мунальники намагаються модерні­зувати зливові системи, щоб сильні дощі не затоплювали деякі вулиці міста.

“Проблема нестачі ливнівок акту­альна для нашого міста вже десятки років. Наприклад, на перехресті ву­лиць Зарічанської та Свободи її вза­галі немає. Тому цього року, готуючи проектно-кошторисну документа­цію на ремонт вулиці Зарічанської, плануємо передбачити будівництво зливової каналізації. Загалом під час капітальних ремонтів центральних вулиць Хмельницького нині або ре­конструюємо старі ливнівки, або бу­дуємо нові. Проте особисто маю пре­тензії до багатьох старих проектів з ремонту доріг — вони не передбача­ли нагальні проблеми міста”, — під­креслив Василь Новачок.

Також він зазначив, що його пре­тензії стосуються вулиці Кам’янецької. На його переконання, її взагалі варто розширити. Проте тоді дове­деться піти на непопулярні рішення, наприклад, знести деякі дерева.

Наступного року міська влада пла­нує перейти від капітальних до по­точних ремонтів автошляхів. Перші будуть проводитися лише там, де розширюватимуть дороги або не­має асфальтного покриття. Поточні ремонти коштуватимуть менше, але також вирішуватимуть проблеми ав­тошляхів.

З бюджету будуть виділені до­даткові кошти на утеплення багато­квартирних будинків. За словами начальника управління ЖКГ, нині збільшується кількість охочих ско­ристатися програмою з теплового осучаснення житла. Таких охочих назби­ралося аж на 11 мільйонів гривень. Проте цієї суми недостатньо, тому з бюджету буде виділено додаткові 4 мільйони гривень.

На капітальний ремонт багато­квартирних будинків великі кошти не передбачалися, адже на липневій сесії міської ради буде прийнята нова програма. Вона передбачатиме співфінансування капітальних ремонтів будівель. Тобто кошти виділятиме не лише міська влада, а й співвласники багатоквартирного будинку.

“Заплановано, що міська влада ви­ділятиме на капітальний ремонт ба­гатоквартирного будинку 90% необ­хідної суми, а співвласники — 10%. Все залежатиме він площі квартири. Проте ми підрахували, що мешканці плататимуть у середньому 1 тисячу гривень з квартири, тому це не по­винно стати для них фінансовим тя­гарем. Завдяки цій програмі хочемо виховати відповідальних співвлас­ників, щоб хмельничани розуміли, що їм належить не лише квартира, а й стіни, дахи, загальні приміщення тощо. Відповідно — вони теж ма­ють за них відповідати. Міська влада повністю фінансуватиме капітальні ремонти лише тих багатоквартирних будинків, які можуть опинитися в аварійному стані”, — зазначив Ва­силь Новачок.

Андрій ЯЩИШЕН

 

Джерело: газета «Проскурів»

ТОП новости

ТОП новости

Вход

Меню пользователя